Mass Effect: Black eye


You are not connected. Please login or register

Hubert Sujes a umělá inteligence

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 Hubert Sujes a umělá inteligence za Sat Jul 08, 2017 2:01 pm

Admin

avatar
Admin
Hubert

Hubert Sujes je jeden z nejdůležitějších lidí expedice BE. Dříve považovaný za jednoho z největších géniů lidstva, později vědeckou společností označován za blázna a šílence, dnes označován za spásu expedice. Hubert se narodil na Zemi, ještě před objevením hmotového vysílače Charon. Přestože byl nadějným vynálezcem a vědcem, pro své poněkud protizákonné pokusy a vynálezy byl často stíhán a vězněn. Po vstupu lidí do galaktické komunity využil této nové příležitosti, změnil si jméno a doslova se „ztratil“ z hledáčku Aliance. Postupně během života několikrát změnil jméno, ale v současné době je znám pod jménem Sujes- které si sám vymyslel, jako anagram z jména „JESUS“.  Už za Zemii započal výzkum umělé inteligence a ani přes veškeré zákazy rady nepřestal ve svém výzkumu po desítky let. Přestože pro expedici BE vytvořil spoustu věcí, jeho největším přínosem bylo vytvoření funkční a naprosto převratné UI.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Umělá inteligence

ROMI(resilient operative multilateral intelligence) je umělá inteligence, vytvořená výše zmíněným Hubertem Sujesem. Pro expedici BE je velice důležitá. Je vytvořená s vlastním myšlením, sama se učí z toho, co zažila a rozvíjí se pomocí zkušeností. Přesto má pojistku, která ji nutí přijímat rozkazy od velení, aby později nedošlo ke vzpouře jako u Gethů, vytvořených Quariany . ROMI má spoustu schopností a funkcí, které postupně objevíte, ale její nejdůležitější dovednost je naučit se a přeložit jakýkoliv jazyk ve vesmíru. Nikdo, kromě Huberta neví, jak tato technologie funguje, ale ROMI se je za poměrně krátký čas schopna naučit jazyk všech ras, které můžeme v nové galaxii potkat. Proto je pro tým cenným a pro expedici nepostradatelným členem. ROMI je přítomna na všech lodích expedice, řídí jejich komunikaci, chod a spolupráci. Pro účely průzkumu nových planet a kontaktu s jinou rasou, Hubert pro tuto UI vytvořil i přenositelnou platformu. Je tvořená ze speciální syntetické kůže a dalších částí, které poměrně přesně kopírují vzhled a funkčnost lidského těla. Tato nová syntetické kůže může být průlomem nejen ve zdravotnictví, ale i v jiných oblastech. Proto je tato platforma nerozeznatelná od běžného člověka. Pouze její občas strojené vystupování a neschopnost chápání sarkasmu vás může upozornit, že není člověk. Pokud je ROMI v dosahu lodí, přenáší se veškeré informace, které platforma získá do lodi a naopak. Pokud je ROMI mimo dosah spojení, uchovává informace v platformě a jakmile se znovu dostane do blízkosti některé z lodí, její uchované informace se synchronizují. Tato schopnost ji dovoluje opustit loď a spolu s týmem se vydávat na průzkum. Jádro ROMI je uloženo na tajném místě, které zná pouze několik vysoce postavených členů expedice a je chráněno několika zabezpečovacími systémy, kvůli ochraně UI proti poškození, nebo zneužití.

Vzhled přenositelné OP:
[You must be registered and logged in to see this image.]

ZPP vypadá při komunikaci jako hologram.

Aktualizace:
Kvůli nečekané smrti Huberta Sujese, se nedoporučuje nechávat platformu opustit loď, dokud nový výzkumný tým nezjistí, jak tato technologie funguje. Při jejím poškození naši technici nejspíše nebudou schopni obnovit její plnou funkčnost. Pro vznik této situace naši nejlepší inženýři sestrojili novou zjednodušenou přenositelnou platformu (dále jen ZPP). ZPP je provedena formou malého čipu, kterou má každý člen průzkumného týmu připevněnou na ochranné helmě. Čip je propojen s uni-nástrojem, proto je možno s ROMI komunikovat. Pokud je v dosahu lodního signálu funguje jako originální platforma(OP). Pokud se členové vzdálí od lodi nebo OP, její funkce bude pouze omezená. Pro chod složitějších funkcí a uložení slovní databáze pro budoucí překlad neznámého jazyka, je nutno vrátit se zpátky k místu, kde má OP základnu.

Zobrazit informace o autorovi http://black-eye.forumotion.eu

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru